Ministerul Educației al Republicii Moldova

Inspectoratul Şcolar Naţional

A A A

Rapoarte de evaluare ale OLSDÎ - 2017-2018

raionul/
municipilul

OLSDÎ

Unitatea de învățământ supusă evaluării

Perioada evaluării

Anenii Noi

IET „Scufița Roșie” s. Roșcani

16-27.10.2017

Anenii Noi

IP Gimnaziul Roșcani

16-27.10.2017

Anenii Noi

IET „Romanița” s. Varnița

14-29.11.2017

Anenii Noi

IP Liceul Teoretic Varnița

14-29.11.2017

Anenii Noi

IET „Licurici” s. Geamăna

30.01-08.02.2018

Anenii Noi

IP Gimnaziul Geamăna

30.01-09.02.2018

Basarabeasca

 

 

Bălți

 

 

Briceni

Gimnaziul Bogdănești

16-20.10.2017

Briceni

IET „Clopoțel” s. Bogdănești

16-20.10.2017

Briceni

IET nr. 1 „Andrieș” or. Briceni 

13-17.11.2017

Briceni

IET „Teremoc” s. Caracușenii Noi

23-25.10.2017

Briceni

IET „Albinuța” s. Larga

11-15.12.2018

Briceni

Liceul Teoretic nr. 1, or. Briceni

13-17.11.2017

Briceni

IET „Andrieș” s. Larga

22-26.01.2018

Briceni

Gimnaziul Larga

22-26.01.2018

Briceni

IET „Ghiocel” s. Criva

05-09.02.2018

Briceni

Gimnaziul Criva

05-09.02.2018

Briceni

IET „Garofița” s. Balasinești

15-23.02.2018

Briceni

Gimnaziul Balasinești

19-23.02.2018

Briceni

IET „Scufița Roșie” s. Tețcani

12-16.03.2018

Briceni

LT Tețcani

12-16.03.2018

Cahul

IET „Bucuria” s. Brînza

30.10-10.11.2017

Cahul

Gimnaziul „Vasile Alecsandri”
s. Taraclia de Salcie

17-30.10.2017

Cahul

IP Gimnaziul „A. Russo” s. Ursoaia

22-26.01.2018 

Călărași

Gimnaziul Onișcani

17-19.10.2017

Călărași

IP Gimnaziul „Ștefan cel Mare”
s. Bravicea

14-16.11.2017

Călărași

IET „Andrieș” s. Bravicea

14-16.11.2017

Călărași

IET s. Căbăiești

07-09.11.2017

Călărași

IET s. Vărzăreștii Noi

21-22.11.2017

Călărași

IET s. Onișcani

17-19.10.2017

Călărași

IET s. Buda

24-26.10.2017

Călărași

IET s. Frumoasa

12-13.12.2017

Călărași

IET nr. 2 s. Sipoteni

23.01-25.01.2018

Călărași

Gimnaziul Sadova

30.01-01.02.2018

Călărași

IET s. Sadova

31.01-02.02.2018

Călărași

IP LT „Vasile Alecsandri” Călărași

13-21.02.2018

Călărași

IET s. Parcani

27-28.02.2018

Călărași

IET s. Rădeni

28-29.03.2018

Călărași

IP Gimnaziul Rădeni

27-29.03.2018

Călărași

IET „Clopoțel” nr. 1 s. Sipoteni

14-16.05.2018

Cantemir

IET s. Sadîc 

09-27.10.2017

Cantemir

IET s. Capaclia

13-30.11.2017

Cantemir

IET Porumbești

04-15.12.2017

Cantemir

IP Gimnaziul „Nicolae Sulac” Sadîc

10-27.10.2017

Cantemir

IP Gimnaziul Capaclia

13-30.11.2017

Cantemir

IP Gimnaziul Porumbești

04-15.12.2017

Cantemir

IP LT „D. Cantemir”

15-31.01.2018

Cantemir

Centrul de Creație al Copiilor, or. Cantemir

15-31.01.2018

Cantemir

IP Gimnaziul „I. Creangă” s. Cania

12-28.02.2018

Cantemir

IET s. Plopi

19-23.03.2018

Cantemir

IET s. Taraclia

26-30.03.2018

Cantemir

IET s. Hârtop

02-06.04.2018

Cantemir

IP Gimnaziul Plopi

 

Căușeni

Gimnaziul „Grigore Vieru”
s. Baccealia

16-20.10.2017

Căușeni

IET s. Cîrnățeni

12-16.10.2017

Căușeni

IET nr. 3 or. Căușeni

04-07.11.2017

Căușeni

IET „Ghiocel” s. Ursoaia

06-10.11.2017

Căușeni

Gimnaziul Tocuz

19-23.03.2018

Chișinău

IET nr. 146, s-l Râșcani

31.10-06.11.2017

Chișinău

IET nr. 186, s-l Buiucani27.11-01.12.2017

Chișinău

IET nr. 184, s-l Ciocana19-26.12.2017

Chișinău

IET nr. 139, s-l Botanica22-26.01.2018

Cimișlia

IP Gimnaziul Cicur Mingir

12-18.10.2017

Cimișlia

IET s. Cicur Mingir

12-18.10.2017

Cimișlia

IET „Foișor” or. Cimișlia

30.10-03.11.2017

Cimișlia

IP Liceul Teoretic „M. Eminescu” 
or. Cimișlia

23-31.10.2017

Cimișlia

IP Gimnaziul „Tudor Strișcă” Satul Nou

20-30.11.2017

Cimișlia

IET „Ghiocel” Satul Nou

21-23.11.2017

Cimișlia

IP Gimnaziul Gradiște

07-15.12.2017

Cimișlia

IET „Viorica” or. Cimișlia

29-31.01.2018
Cimișlia

IET „Scufița Roșie” or. Cimișlia

23-25.01.2018
Cimișlia

IET „Rândunica” or. Cimișlia

16-18.01.2018
Cimișlia

IET „Lăstăraș” s. Gura Galbenei

19-22.02.2018
Cimișlia

LT „Hyperion” s. Gura Galbenei

19.02-01.03.2018
Cimișlia

IET „Ghiocel” or. Cimișlia

19-21.03.2018
Cimișlia

IP GM „Alexandr Pușkin” or. Cimișlia

19-27.03.2018

Criuleni

Gimnaziul Slobozia-Dușca

10-20.10.2017

Criuleni

IET „Izvoraș” s. Slobozia-Dușca

10-20.10.2017

Criuleni

IET „Romanița” s. Dubăsarii Vechi

08-17.11.2017

Criuleni

Școala primară Dubăsarii Vechi

08-17.11.2017

Criuleni

Gimnaziul Hîrtopul Mare

28.11-08.12.2017

Criuleni

IET „Andrieș” s. Hîrtopul Mare

05-14.12.2017

Criuleni

IET „Izvoraș” s. Mașcăuți

06-15.02.2018

Criuleni

Gimnaziul „I. Sîrbu” s. Mașcăuți

06-15.02.2018

Criuleni

IET „Ghiocel” s. Cimișeni

13-23.03.2018

Criuleni

Gimnaziul „Regele Mihai I” s. Cimișeni

13-23.03.2018

Criuleni

Gimnaziul Ratuș

17-25.04.2018

Criuleni

IET „Curcubeu” s. Ratuș

17-27.04.2018

Dondușeni

IET „Speranța” s. Braicău

09-13.10.2017

Dondușeni

Gimnaziul Plop

09-17.10.2017

Dondușeni

Gimnaziul „I. Vieru” s. Cernoleuca

09-16.11.2017

Dondușeni

LT „Alexandr Pușkin” or. Dondușeni

28.11-07.12.2017

Dondușeni

IET „Teremoc” s. Elizavetovca

11-15.12.2017

Dondușeni

IET „Luceafărul” or. Dondușeni 

05-16.02.2018

Drochia

IP Gimnaziul Miciurin

10-20.10.2017

Drochia

IP Școala primară Pervomaiscoe

24-27.10.2017

Drochia

IET nr. 2 „Albinuța” s. Dominteni

21-23.11.2017

Drochia

IP Gimnaziul Moara de Piatră

14-24.11.2017

Drochia

IP Gimnaziul „D. Bunescu” s. Chetrosu

11-22.12.2017

Drochia

IET „Albinuța” s. Sofia

12-22.12.2017

Drochia

IP Gimnaziul Maramonovca

16-26.01.2018

Drochia

IET nr 8 „Floricica” or. Drochia

05-16.02.2018

Drochia

IP LT Pelinia or. Drochia

 

Dubăsari

 

 

Edineț

IET nr. 3 „Soarele” or. Edineț

13-20.10.2017

Edineț

LT „D. Cantemir” or. Edineț

13-20.10.2017

Edineț

IP Gimnaziul Hlinaia

23-30.10.2017

Edineț

IET „Albinuța” s. Hlinaia

23-30.10.2017

Edineț

IET „Licurici” s. Hancăuți

04-11.11.2017

Edineț

IP Gimnaziul Hancăuți

04-11.12.2017

Fălești

IPLT „A. Pușkin” or. Fălești

16-27.10.2017

Fălești

IET nr.10 or. Fălești

23.10-03.11.2017

Fălești

IET s. Făleștii Noi

15.01-26.01.2018

Fălești

IP Gimnaziul Făleștii Noi

15.01-26.01.2018

Fălești

IET nr. 6 or. Fălești

12-23.02.2018

Fălești

IP Gimnaziul „Grigore Căruntu” or. Fălești

12-23.02.2018

Florești

LT „Anton Cehov” or. Florești

14-30.11.2017

Florești

Gimnaziul Iliciovca

17-27.10.2017

Florești

IET nr. 7 „Licurici” or. Florești

22.11-07.12.2017

Florești

IET s. Iliciovca

17-27.10.2017

Florești

IET „Ghiocel” s. Gura Camencii

24.01-01.02.2018

Florești

Gimnaziul Gura Camencii

06-28.02.2018

Florești

IET nr. 2 „Porumbel” or. Florești

13-23.03.2018

Florești

Școala primară Alexeevca

13-30.03.2018

Florești

Gimnaziul „P. Lucinschi” s. Rădulenii Vechi

13-30.03.2018

Glodeni

Școala primară - grădiniță Clococenii Vechi, com. Balatina

16-31.10.2017

Glodeni

IET s. Limbenii Noi

24.10-01.11.2017

Glodeni

IET s. Ustia

10-17.10.2017

Glodeni

IP Gimnaziul Fundurii Vechi

13-24.11.2017

Glodeni

IET s. Petrunea

22.11-01.12.2017

Glodeni

IP Gimnaziul Sturzovca

14-28.02.2018

Glodeni

IET s. Tomeștii Noi

12.02-03.03.2018

Glodeni

IET nr. 1 s. Balatina

12.02-03.03.2018

Glodeni

IET nr. 2 s. Balatina

12.02-03.03.2018

Glodeni

IET s. Clococenii Noi

12.02-03.03.2018

Glodeni

IP Gimnaziul Cajba

19-30.03.2018

Hâncești

IP Gimnaziul Onești

16-27.10.2017

Hâncești

IET s. Onești

16-24.10.2017

Hâncești

IP Gimnaziul „D. Crețu” s. Cărpineni

20.11-08.12.2017

Hâncești

IET s. Caracui

10-14.12.2017

Hâncești

IET s. Obileni

15-26.01.2018

Hâncești

IP Gimnaziul Obileni

Ianuarie 2018

Ialoveni

IET nr. 1 „Ciocârlia” s. Cigîrleni

23.10-03.11.2017

Ialoveni

Gimnaziul Cigîrleni

23.10-03.11.2017

Ialoveni

IET nr. 1 „Clopoțel” s. Molești

12-22.12.2017

Leova

IET „Făguraș” s. Tomai

20-30.11.2017

Leova

LT „M. Viteazul” s. Tomai

20-30.11.2017

Leova

Gimnaziul Colibabovca

22-31.01.2018

Leova

Gimnaziul Sărăteni

19-28.02.2018

Leova

IET „Buburuza” s. Sărăteni

20-28.02.2018

Nisporeni

IP Liceul Teoretic „Prometeu” Grozești

11-16.09.2017

Nisporeni

IET „Ghiocel” s. Zberoaia

09-13.10.2017

Nisporeni

IP Gimnaziul Zberoaia

09-16.10.2017

Nisporeni

Școala de Sport Nisporeni

02-16.10.2017

Nisporeni

IET „Izvoraș” s. Cristești

23-30.11.2017

Nisporeni

IP Gimnaziul Cristești

23-30.11.2017

Nisporeni

IP Școala Primară - Grădiniță 
s. Găureni

04-20.12.2017

Nisporeni

IP Școala Primară - Grădiniță Păruceni

10-16.01.2018

Nisporeni

IPLT „B. Cazacu” or. Nisporeni

10-26.01.2018

Nisporeni

Centrul de Creație a Copiilor or. Nisporeni

10-30.01.2018

Nisporeni

IP Gimnaziul Marinici

13-20.02.2018

Nisporeni

IP Gimnaziul „Ștefan cel Mare” or. Nisporeni

27.02-15.03.2018

Nisporeni

IET „Greierașul” s. Seliște

22-30.03.2018

Nisporeni

IP Gimnaziul Seliște

20-30.03.2018

Nisporeni

IP Gimnaziul Vulcănești

19-25.04.2018

Ocnița

IET „Bereozca” s. Berezovca

21-24.11.2017

Ocnița

IET „Garofița” s. Mihălășeni

12-20.10.2017

Ocnița

IP Gimnaziul „Emil Loteanu”
s. Clocușna

17-29.10.2017

Ocnița

IET „Ciuguraș” s. Ocnița

18-22.12.2017

Ocnița

IP LT „Gh. Biruitorul” or. Ocnița

12.02-07.03.2018

Ocnița

IET „Steluța” s. Rujnița

13-23.03.2018

Orhei

IET s. Furceni

17-24.10.2017

Orhei

IP Școala primară-grădiniță Sirota

15-16.11.2017

Orhei

IP Gimnaziul Furceni

17-24.10.2017

Orhei

IP Gimnaziul Camencea

22-29.11.2017

Orhei

IP Gimnaziul „Ion Creangă” s. Teleșeu

05-12.12.2017

Orhei

IET s. Camencea

22-29.11.2017

Orhei

IET s. Teleșeu

05-12.12.2017

Orhei

IET s. Brănești

23-26.01.2018

Orhei

IP Gimnaziul „M. Moraru” s. Brănești

23-31.01.2018

Orhei

IET s. Crihana

12-16.02.2018

Orhei

IP Gimnaziul „Doina și Ion Aldea-Teodorovici” or. Orhei

13-22.02.2018

Orhei

IET s. Jora de Jos

 

Orhei

IP LT „Alecu Russo” or. Orhei

20-30.03.2018

Rezina

IP Școala primară - grădiniță s. Piscărești

13-14.12.2017

Rezina

IP Gimnaziul Saharna Nouă

20-30.11.2017

Rezina

Școala primară - grădiniță Slobozia Horodiște

22-23.01.2018

Rezina

IET Solonceni

05-09.02.2018

Rîșcani

IP Gimnaziul Borosenii Noi

10-20.10.2017

Rîșcani

IET s. Borosenii Noi

10-20.10.2017

Rîșcani

IET s. Hiliuți

07-17.11.2017

Rîșcani

IP Gimnaziul Hiliuți

07-17.11.2017

Rîșcani

IET nr. 1 or. Rîșcani

28.11-15.12.2017

Rîșcani

IET s. Rămăzani

28.11-15.12.2017

Rîșcani

LT „D. Cantemir” or. Rîșcani

28.11-15.12.2017

Rîșcani

Gimnaziul „Valeriu Ghereg" s. Pîrjota

06-16.02.2018

Sîngerei

Gimnaziul Dobrogea Veche

24.10-10.11.2017

Sîngerei

IP Liceul Teoretic „Pantelimon Halippa” s. Cubolta

10-20.10.2017

Sîngerei

IP Gimnaziul Bălășești

22.11-01.12.2017

Soroca

IP Gimnaziul Șolcani

20-24.11.2017

Soroca

IP Gimnaziul „D. Matcovschi”
or. Soroca

23-27.10.2017

Soroca

IET s. Hristici

28-30.11.2017

Soroca

IET „Albinuța” s. Șeptelici

07-09.11.2017

Soroca

IET „Romanița” s. Șolcani

18-20.10.2017

Soroca

Școala primară „Vitalie Gîncu” Redi-Cereșnovăț

10-12.10.2017

Soroca

IP Gimnaziul „Dinastia Romanciuc” s. Vădeni

12-15.12.2017

Soroca

IET „Ghiocel” s. Iarova

20-22.12.2017

Soroca

IET s. Parcani

30-31.01.2018

Soroca

Școala sportivă raională or. Soroca

01-02.02.2018

Strășeni

 

 

Șoldănești

IET „Spicușor” s. Pohoarna

28-29.11.2017

Șoldănești

IP Gimnaziul Găuzeni

15-28.11.2017

Șoldănești

IET s. Gara Cobîlea

06.12.2017

Șoldănești

IET s. Curatura

12.12.2017

Șoldănești

IP Liceul Teoretic Cotiujenii Mari

06-20.12.2017

Șoldănești

IET „Peștișorul de aur” s. Cușmirca

23-24.01.2018

Șoldănești

IP LT Răspopeni

07-16.02.2018

Șoldănești

IET s. Poiana

20-21.02.2018

Șoldănești

Gimnaziul Salcia

20.02-02.03.2018

Șoldănești

IP Gimnaziul „S. S. Cibotaru” s. Cobîlea

13-23.03.2018

Șoldănești

IET s. Mihuleni

20-21.03.2018

Șoldănești

IET „Andrieș” or. Șoldănești

19-24.04.2018

Șoldănești

IP Gimnaziul Climăuții de Jos

18.04-04.05.2018

Ștefan Vodă

IET s. Popeasca

21-23.11.2017 

Ștefan Vodă

IP Gimnaziul „M. Sîrghi”
s. Cioburciu

23-27.10.2017

Ștefan Vodă

IP Gimnaziul Popeasca

21-23.11.2017

Taraclia

Gimnaziul Tvardița

16-27.10.2017

Taraclia

IET s. Valea Perjei

30.10-03.11.2017

Taraclia

Gimnaziul Budăi

20.11-01.12.2017

Taraclia

IET s. Ciumai

11-15.12.2017

Taraclia

Gimnaziul Taraclia

19-30.03.2018

Telenești

Școala sportivă or. Telenești

10-30.09.2017

Telenești

Gimnaziul Tîrșiței

10-25.10.2017

Telenești

Gimnaziul Bogzești

14-24.11.2017

Telenești

IET s. Tîrșiței

17-27.11.2017

Telenești

IET s. Văsieni

05-15.12.2017

Telenești

IP Gimnaziul Văsieni

05-15.12.2017

Telenești

IET s. Sărăteni

13-15.02.2018

Telenești

IP Gimnaziul „Vasile Anestiade”, s. Sărăteni

15-25.02.2018

Ungheni

IET „Romanița” s. Chirileni

17-27.10.2017

Ungheni

Gimnaziul Chirileni

17-27.10.2017

Ungheni

IET „Licurici” com. Valea Mare

06-15.02.2018

Ungheni

GM „Andrei Chivriga” com. Valea Mare

06-16.02.2018

Ungheni

IET Stolniceni, com. Cioropcani

20-29.03.2018

Ungheni

Gimnaziul Stolniceni

20-30.03.2018

UTA Găgăuzia

Liceul Teoretic  „S. Demirel” Congaz

16-27.10.2017

UTA Găgăuzia

Liceul Teoretic „A. Doljnenco” Vulcănești

14-24.11.2017

UTA Găgăuzia

IET nr. 1 s. Copceac, Ceadîr-Lunga

14-16.11.2017

UTA Găgăuzia

IET nr. 7 or. Vulcănești

21-23.11.2017

UTA Găgăuzia

Liceul regional internat sportiv or. Comrat

11-18.12.2017

UTA Găgăuzia

IET nr. 3 s. Congaz, Comrat

13-15.02.2018

UTA Găgăuzia

IET s. Chiriet-Lunga, Ceadîr-Lunga

27-29.03.2018